با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

خدمات شبکه چیست ؟

بوسیله ۹۴/۰۷/۰۱شبکه

در شبکه های کامپیوتری، خدمات شبکه یک برنامه در حال اجرا در لایه نرم افزار شبکه و بالاتر از ان که ذخیره سازی داده ها ، دستکاری ، ارائه ، ارتباطات و یا قابلیت های دیگر را ارائه میدهد است.
هر یک از این خدمات معمولا توسط یک بخشی از سرور در حال اجرا در یک یا چند کامپیوتر ارائه میشود.

خدمات شبکه چیست ؟

خدمات شبکه به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در زمینه طراحی ، نصب و اجرا ، تعمیر و نگهداری ، گسترش شبکه و … صورت پذیرد.

امروزه خدمات شبکه از اهمیت ویژه ای برخوردار است به لحاظ اینکه از سیستم های شخصی گرفته تا شرکت های نرم افزاری بزرگ نیازمند ارتباط با یکدیگر می باشند ، این امر به خدمات شبکه اهمیت زیادی داده است.

خدمات شبکه بسیار گسترده می باشند و بسته به نوع شبکه ها خدمات متفاوتی توسط شرکت های ارائه کننده خدمات شبکه به اشخاص حقیقی و حقوقی جویای این خدمات ارائه می گردد.

اخیراً خدمات شبکه بیشتر متوجه خدمات شبکه های بیسیم (wire less) می باشد که این موضوع به دلیل سرعت ، هزینه پایین ، محدودیت کمتر و سایر مزیت های شبکه های بیسیم نسبت به شبکه های wired بوده و هر روز با پیشرفت تکنولوژی ارتباطی مدل های جدید تر از شبکه های بیسیم ارائه می شود که با پیشرفت فن آوری نیاز به خدمات شبکه با استفاده از فن آوری روز بیش از پیش خود را نمایان ساخته است.

برای مشاهده انواع خدمات شبکه به تفکیک به همراه توضیخ مختصر روی متن زیر کلیک کنید.

انواع خدمات شبکه

 

 

نظرتان را بگویید