خدمات شبکه

امروزه با استفاده از شبکه های کامپیوتریکسب و کار ها  توانسته اند به شدت  گسترش یابند  و در هزینه شرکت ها صرفه جوی نمایند برای اینکه به توان از مزیت های شبکه کامپییوتری به درستی استفاده نمود. نت کارا توانسته با کادری مجرب و با استفاده از دانش روز  خدماتی نوین و بهینه در زمینه خدمات شبکه های کامپیوتری ارائه نماید.  ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن با  توجه به نیاز مشتریان با مناسب ترین راهکار ها در زمینه خدمات شبکه  توانسته رضایتمندی مشتریان ما را به ارمغان بیاورد.  همواره  در نت کارا سعی بر این است مناسب ترین راه کار های  خدمات شبکه را با توجه به نیاز های  مشتریان و سازمان ها  و استفاده از زیر ساخت های فعلی آن سازمان ارائه نماید.

لیست  مشتریان خدمات شبکه شامل موارد زیر می باشد:

 • ادارات و موسسات دولتی
 • مدارس
 • آموزشگاه ها
 • مراکز تجاری

خدمات شبکه نت کارا شامل موارد زیر می باشد :

مشاوره

در هر پروژه اعم از شبکه ،خدمات شبکه و امنیتی و …  مشاوره نقش مهمی در بهبود روند اجرای پروژه دارد و موجب می شود پروژه ها به درستی انجام شود. پس در هر پروژه حضور یک یا چند مشاور مجرب احساس می شود . تیم مشاوره نت کارا از لحظه ی تصمیم به ایجاد شبکه خصوصی  و خدمات شبکه خود در کنار شماست و تجربیات سالها کار شبکه را با شما به اشتراک میگذارند تا بهترین تجربه استفاده از خدمات شبکه ما را داشته باشید.

کابل کشی و اتصلات وایرلس

خدمات پسیو شبکه ، کابل کشی شبکه (Passive) در یک سیستم کابل ‌کشی ساخت‌ یافته ، به دلیل رعایت استانداردها و اجرای کابل‌ کشی بر طبق اصول و روشهای تعیین شده از سوی سازمانهای استانداردسازی شبکه ، نیازی به ایجاد تغییرات مداوم در ساختار کابل ‌کشی نمی باشد و این امر موجب می شود تا این سیستم ثابت مانده و پایداری آن در طی زمان حفظ گردد. نت کارا آماده ی انجام پروژه های کابل کشی و اتصلات وایرلس شبکه شما در دفاتر و بنا ها و یا بهبود بستر کابلی و اتصالات وایرلس شبکه شما میباشد.

 • کابل کشی شبکه ، کابل کشی استاندارد ، کابل کشی تلفن
 •  نصب سوییچ شبکه ، نصب رک ، آرایش رک ، نصب انواع پچ پنل ، نصب پریز شبکه
 • داکت کشی شبکه ، نصب داکت شبکه
 • تست شبکه ، تست سرعت شبکه

راه اندازی شبکه بی سیم تکنولوژی شبکه‌ های بی‌ سیم ، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون ‌استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل ، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برخی از مزیت های شبکه های بی سیم عبارتند از:

 • هزینه پایین پیاده سازی شبکه
 • نصب و راه اندازی سریع شبکه
 • عدم نیاز به کابل کشی شبکه و تغییرات در ساختمان
 • عدم محدودیت در جابجایی کاربران شبکه
 • انعطاف پذیری بالا در توسعه و ارتقاء شب

نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه

تیم نت کارا پس از بررسی و امکان سنجی زیرساخت مجموعه شما و محاسبه سرویس های موجود و سرویس های درخواستی بهترین تجهیزات و مناسب ترین امکانات را پیشنهاد و انتخاب میکند تا از کیفیت خدمات ما مطمئن باشید. متخصصان نت کارا تمام تجهیزات شبکه از جمله سوئیچ ، روتر ، اکسس پوینت ، مودم ، وایرلس و دوربین های تحت شبکه سایر تجهیزاتتان را بر اساس اصول و استانداردها در جای مناسب خود نصب و راه اندازی کرده و تنظیمات لازم را روی آنها اعمال می کنند.

 

پشتیبانی شبکه

نصب و راه اندازی سرویس های مایکروسافت

مایکروسافت با توجه به محصولات متنوع و کاربردی ، یکی از برندهای اصلی در ارائه سرویس های شبکه محسوب می گردد. محصولات سروری مایکروسافت و سرویس های ویندوز ۲۰۱۲ در بسیاری از مراکز داده مورد استفاده هستند. نت کارا بنا به درخواست مشتری و محاسبه سرویس های موجود و موردنیاز و سرویس های درخواستی بهترین و به روزترین سرویس ها را پیاده سازی و اجرا میکند که این سرویس ها شامل نصب و ارتقا سیستم عامل کلاینت و سرور ، سرویس های ویندوزی مایکروسافت و …. میباشد که در زیر به برخی از ان ها اشاره شده است :

سرویس Active Directory سرویسی نام آشنا در دنیای شبکه محسوب می گردد. سرویس اکتیو‌دایرکتوری از سرویس‌های بسیار مهم، حساس و ریشه‌ای شبکه‌ها می باشد. این سرویس به عنوان سرویس مادر، برای سایر سرویس‌های شبکه خدمات ارائه میگردد و نصب آن بسیار مهم و حساس بوده و نیاز به فردی باتجربه و دارای دانش کافی برای راه اندازی هوشمندانه آن میباشد. زیرا این سرویس پایه و اساس یک شبکه است و در صورت وجود مشکل ، سایر سرویس‌ها‌ نیز درست کار نخواهند کرد و ترمیم یا بازسازی آن بسیار زمانبر و پرهزینه خواهد بود. در کنار سرویس Active Directory به موارد زیر نیز باید توجه نمود: * سرویس DNS یکی از مهمترین سرویس ها در کنار اکتیو دایرکتوری می باشد. بسیاری از معضلات کندی شبکه از طریق نصب صحیح این سرویس مرتفع می گردد. * سرویس DHCP جهت IP دهی متمرکز به کاربران بکار می رود. در مواقع لزوم استفاده‌های زیادی از این سرویس می‌توان برد. * ایجاد سرور پشتیبان برای استفاده در مواقعی که سرور اصلی ممکن است دچار مشکل شود نیز بسیار مهم می‌باشد. * راه اندازی فایل سرور جهت اشتراک‌گذاری فایل‌ها به همراه تعریف قوانین دسترسی و کنترلی کاربران است. گروه فنی و مهندسی نت کارا به طور تخصصی در طراحی Plan ، ارائه مشاوره و نصب و راه اندازی سرویس اکتیو دایرکتوری برای سازمان های متوسط و بزرگ فعالیت می کند.
Domain Name System و یا به اختصار DNS یک سیستم سلسه ‌مراتبی نام‌گذاری برای کامپیوترها، سرویس‌ ها ، و یا هر منبع دیگری که به شبکه اینترنت و یا یک شبکه خصوصی (LAN) متصل بوده، می‌باشد. هر سازمانی که دارای یک شبکه کامپیوتری است حداقل مجهز به یک سرور مرکزی است که پرس و جوهای DNS را کنترل و سازماندهی می کند. این سرور که Name Server نامیده می شود فهرستی از همه آدرس های IP اختصاص داده شده به کامپیوترهای موجود در آن شبکه را نگه می دارد. این سرور همچنین آدرس ها IP آن دسته از کامپیوترهای خارج از شبکه را که اخیرا مورد دسترسی قرار گرفته اند نیز نگه می دارد. هر کامپیوتر در هر شبکه باید مکان تنها یک Name Server را بداند.
Dynamic Host Configuration Protocol یا DHCP پروتکلی است که توسط دستگاه‌های شبکه‌ای بکار می‌رود تا پارامترهای مختلف را که برای عملکرد برنامه‌های منابع گیر ضروری می‌باشند ، بدست آورد . با بکارگیری این پروتکل ، حجم کار مدیریت سیستم به شدت کاهش می‌یابد و دستگاه‌ها می‌توانند با حداقل تنظیمات و یا بدون تنظیمات دستی به شبکه افزوده شوند. به کامپیوترها (کاربران) اجازه میدهد تا تنظیمات را از سرور دریافت کند. استفاده از DHCP در شبکه های مدرن بسیار رایج است .
Certificate Authority یا سرویس گواهی امنیتی مایکروسافت در واقع همان مجوز ورود یا استفاده از منابع می باشد. همانطور که برای ورود به خانه نیاز به یک کلید یا چند کلید داریم، برای ورود به شبکه نیز این موارد باید در نظر گرفته شود. اکثر سرویس هایی که نیاز به مجوز دارند در حالت پیش فرض یک گواهی از سمت خود صادر می کنند که امکان ادامه کار وجود داشته باشد، اما بهتر است در تمامی شبکه ها، صدور گواهی توسط خودمان انجام شود. صرفا از این طریق است که می توان کنترل کاملی روی ورود و خروج و ارائه مجوزها داشت.
WDS سرویسی برای نصب ویندوز بر روی چندین PC به صورت همزمان تحت شبکه می باشد. تصور کنید در یک سازمان با تعداد کلاینت بالا وظیفه ی ارتقا و یا تغییر ویندوز های سازمان و نیز نصب سیستم عامل بر روی سیستم های خام بر عهده شماست ، مسلما رفتن پای هر سیستم به صورت فیزیکی و نصب ویندوز بر روی هر کامپیوتر به صورت مجزا مشکلاتی را به دنبال داشته و نیازمند صرف وقت بسیاری است. Windows Deployment Services نقشی است که به واسطه آن می توان به صورت متمرکز به نصب ویندوز روی کامپیوتر های موجود در شبکه پرداخت و دیگر نیازی به نصب مستقیم ویندوز از طریق DVD روی هر سیستم نیست. همچنین می توان نسخه هایی از سیستم عامل به همراه پکیج نرم افزارها و درایورهای مورد نیاز کاربران در سازمان را فراهم آورد تا پس از نصب روی کامپیوترها، به سرعت آماده استفاده کاربران باشد. به عبارت دیگر می توان برای هر بخش نسخه مخصوص تهیه نمود. برای مثال نسخه مخصوص کاربران بخش مالی به همراه نرم افزارهای مالی مورد نیاز و یا نسخه مخصوص کاربران بخش طراحی به همراه نرم افزارهای گرافیکی و . . .

نصب و راه اندازی فایل سرور

به تعریف مایکروسافت وقتی یک فولدر روی سیستم به اشتراک گذاشته می شود آن سیستم فایل سرور می شود. یعنی اینکه این سرور فایلهایی را برای میزبانی کاربران در اختیار آنها قرار می دهد. اما تعریف واقعی فایل سرور این می باشد که یک سرور به عنوان سرور نگهداری فایلهای کاری در نظر گرفته می شود. مایکروسافت امکانات بسیار مفیدی را برای این کار در نظر گرفته است. NTFS Permissions قابلیتی است که از طریق آن می توان برای کاربران مختلف شبکه سطوح دسترسی مختلفی جهت فایلهای کاری تعریف نمود.

 • متمرکز شدن کل اطلاعات کاری در یک سرور
 • قابلیت تهیه پشتیبان (بکاپ) مناسب از فایلهای کاری
 • قابلیت محدود کردن فضا برای افراد (مثلا برای هر کاربر یک گیگا بایت)
 • قابلیت تعین سطوح دسترسی (فقط جهت مشاهده، امکان اصلاح، امکان حذف، عدم مشاهده)
 • قابلیت تعین فرمت فایلها. مثلاً در دفتر اداری که تمام پرسنل فقط با فایلهای آفیس کار می کنند این امکان وجود دارد که در فولدری که به اشتراک گذاشته شده است فقط امکان ذخیره فایلهای آفیس وجود داشته باشد.

نصب و راه اندازی بکاپ سرور

پیشگیری از بروز مشکلات در شبکه مهم می باشد اما در نهایت امکان بروز مشکل در شبکه وجود دارد مانند خرابی سخت افزاری سرورها، خرابی هارد دیسک، حذف عمدی یا سهوی فایل ها از فایل سرور. به همین جهت پشتیبانی شبکه امری مهمی است.وجود فایل پشتیبان از منابع مهم شرکت از مهمترین وظایف پشتیبان شبکه میباشد. نت کارا به عنوان مجری راه اندازی و پشتیبانی شبکه امکان نصب و راه اندازی و نگهداری انواع نرم افزارهای پشتیبان گیری ( بکاپ سرور ) را دارا می باشد. بسته به نوع شبکه و نیاز کارفرما یکی از انواع این محصولات در شبکه کارفرما نصب و راه اندازی خواهد شد. تنظیمات لازم جهت تهیه فایل پشتیبان به صورت اتومات از منابع شبکه در ساعت و زمانهای تعریف شده انجام خواهد شد.

نصب و راه اندازی ایمیل سرور

از جمله مزایای شبکه امکان نصب و راه اندازی ایمیل سرور در شبکه در هنگام راه اندازی شبکه می باشد. ایمیل به یکی از مهم ترین و کاربردی ترین جنبه های زندگی تبدیل شده است. با راه اندازی ایمیل سرور دیگه نیازی به چندیدن دستگاه فیزیکی برای ارسال فکس ، چاپگرهای متعدد ، اسکنر  مدارک و مستندات شرکت خود نداشته و بسیاری از کاغذ بازی های روزانه و بعضا بدون استفاده عملا حذف خواهند شد و بسیاری مزایای دیگر که وجود یک ایمیل سرور را در شرکت ها و سازمان ها ضروری نموده است.نت کارا به همین منظور با راه اندازی مشهورترین نرم افزارهای میل سرور شامل smartemail , Mdaemon , exchange server  به روند اداری کسب  و کار شما سرعت می بخشد.

شبکه خصوصی مجازی VPN

شبکهٔ خصوصی مجاز یا Virtual Private Networkشبکه‌ای است که اطلاعات در آن از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت جابه‌جا می‌شود اما در عین حال با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و یا احراز هویت این ارتباط هم‌چنان اختصاصی باقی می‌ماند. شبکهٔ خصوصی مجازی به طور عمده برای ایجاد ارتباط بین شعبه‌های مختلف شرکت‌ها و یا فعالیت از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از VPN برای اتصال دو شبکه خصوصی از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت استفاده می شود. منظور از یک شبکه خصوصی شبکه ای است که بطور آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست . به این دلیل مجازی نامیده می شود که از نظر دو شبکه خصوصی ، ارتباط از طریق یک ارتباط و شبکه خصوصی بین آنها برقرار است اما در واقع شبکه عمومی این کار را انجام می دهد . پیاده سازی VPN معمولا اتصال دو یا چند شبکه خصوصی از طریق یک تونل رمزشده انجام می شود. در واقع به این وسیله اطلاعات در حال تبادل بر روی شبکه عمومی از دید سایر کاربران محفوظ می ماند VPN را می توان بسته به شیوه پیاده سازی و اهداف پیاده سازی آن به انواع مختلفی تقسیم کرد.

خدمات مجازی سازی

نت کارا بنا به درخواست مشتری سروری که قابلیتهای سخت افزاری مناسبی دارد را تهیه کرده و قادر خواهید بود تا چندین سیستم را به صورت مجازی در کنار هم و در یک سخت‌افزار داشته باشید. نکات بسیار مهم تری در نحوه اجرای خدمات مجازی ‌سازی وجود دارد که کارشناسان شرکت نت کارا همواره به آنها پایبند هستند . مزایای مجازی‌سازی شامل موارد ذیل است:

 • کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌ افزاری زیاد
 • کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
 • متمرکز سازی سرورها و سرویس‌ ها
 • عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
 • جابجایی آسان
 • پشتیبان گیری آسان از اطلاعات
 • فضای کمتر و نگهداری آسان ‌تر و مطمئن‌ تر
 • افزایش سرعت و بهره ‌وری سرویس
 • امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری

کنترل اینترنت و فایروال

فایروال یا دیوار آتش ابزاری برای کنترل دسترسی های غیر مجاز سیستم به اینترنت و شبکه است. به عبارت دیگر فایروال تمام ورودی ها  و خروجی های سیستم را کنترل کرده و مانع از هرگونه دسترسی غیر مجاز به سیستم و یا از سیستم به شبکه اینترنت می شود. فایروال ها به دو گونه سخت افزاری و نرم افزاری می باشند. اهداف سیستم فایروال:

 • مدیریت دسترسی کاربران به منابع شبکه
 • جلوگیری از ورود غیر مجاز به شبکه
 • کنترل دسترسی کاربران به اینترنت و ایجاد محدودیت های ترافیکی
 • تأمین امنیت شبکه
 • نظارت بر دیتاهای ارسالی و ورودی به شبکه

خدمات شبکه | طراحی شبکه | نصب شبکه | راه اندازی شبکه |عیب یابی شبکه | نصب دوربین | پشتیبانی شبکه | نصب دوربین مدار بسته | طراحی سایت و سئو | و انواع خدمات دیگر شبکه توسط گروه نت کارا .

پسیو شبکه

کابل کشی شبکه