فیبر نوری (Optical Fiber) :

یک کانال ارتباطی جهت انتقال اطلاعات میباشد که با توجه شرایط محیط و بودجه سازمان ها به عنوان بستر ارتباطی استفاده میگردد.

گروه نت کارا با بیش از ۱۲ سال سابقه و داشتن نیروهای متخصص به همراه تجهیزات به روز در زمینه نصب و راه اندازی شبکه های مبتنی بر فیبرEPON,GPON,FTTH,FTTX,FTTB,…مشغول به فعالیت بوده و امادگی خود را جهت مشاوره اجرا و خدمات فروش تجهیزات پسیو و اکتیو فیبرنوری اعلام میدارد.

نصب و راه اندازی فیبرنوری:

فیبرنوری به عنوان یک کانال ارتباطی جهت برقراری ارتباط و ارائه سرویس همانند سایر کانال های ارتباطی از قبیل کابل مسی , کابل کواکسیال, شبکه های Wirelesss شناخته میشود که با توجه به موقعیت جغرافیایی و بودجه سازمان ها به عنوان یک کانال ارتباطی جهت انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت نصب و راه اندازی فیبرنوری ,اطلاعاتی در خصوص موقعیت جغرافیایی , تعداد تجهیزات , سرویس ها, توپولوژی ساختاری شبکه, پهنای باند مورد نیاز , فاصله بین ایستگاهها و …  لازم و ضروری میباشد که خروجی این موارد بعلاوه نیاز سنجی از کارفرما و بازدید از محل پروژه منجر به تصمیم گیری در خصوص نحوه اجرا میگردد.

مجموعه نت کارا با داشتن کادری مجرب و متخصص به همراه دستگاههای Fusion,OTDR آماده ارائه سرویس به مشتریان محترم میباشد.

 

تست و عیب یابی فیبرنوری:

با توجه به ساختار تولید و جنس فیبرنوری و نحوه اجرا شبکه های مبتنی بر فیبرنوری از قبیل GPON.FTTX… که هرکدام تجهیزات مختص به خود را دارا میباشند گاهی مواقع شاهد به وجود آمدن خرابی و عدم برقرای ارتباط بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده میباشیم , در این خصوص داشتن تجهیزاتی از قبیل OTDR,POWER SOURE&METER و دانش به کارگیری ابزار منجر به برطرف کردن عیوب میگردد.

این مجموعه آمادگی خود را جهت برطرف کردن هر نوع خرابی اعلام میدارد.