با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

دوربین مدار بسته چیست ؟

چنانچه یک یا چند دوربین در مکانی نصب شده باشد و تصویر توسط یک نفر یا تعداد محدود و مشخصی دیده شود ،یک سیستم مداربسته خواهیم داشت.

یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ در حال حاضر شامل این لوازم است:

دوربین + لنز + کاور و پایه + دی وی آر برای نمایش همزمان تصاویر روی مانیتور و همچنین ذخیره سازی تصویر + مانیتور + سیم ها و اتصالات و منبع تغذیه

در گذشته تصاویر روی یک فیلم ویدئویی ذخیره می شد و بازبینی تصویر روز و ساعت خاصی کمی زمانبر و مشکل بود . در حالی که در سیستم های ذخیره ساز جدید میتوان تصویر خاص یک دوربین در تاریخ و ساعت خاص را در عرض چند ثانیه پیدا کرد.

در حال حاضر سیستم های دوربین های مداربسته دیجیتال در حال رشد و توسعه است اما همچنان هم از دوربین های آنالوگ به همراه ذخیره ساز های دیجیتال استفاده می شود .

تفاوت دوربین مدار بسته تحت شبکه و آنالوگ

تفاوت اصلی و اولیه  دوربین مداربسته شبکه و آنالوگ در نوع خروجی دوربین است. در دوربین مداربسته  آنالوگ خروجی دوربین یک سیگنال آنالوگ است. این بدین معناست که تصاویر از طریق تغییرات در فرکانس انتقال پیدا می کنند. در مقابل در دوربین هایIP خروجی دوربین یک خروجی دیجیتال است. این بدین معناست که خروجی ترکیبی از کدهای ۰ و ۱ است.

باید بدانید که سیستم های انتقال دیجیتال نسبت به سیستم های انالوگ از توانایی های به مراتب بالاتری برخوردارند. حجم اطلاعات قابل انتقال در یک سیستم دیجیتال خیلی بالاتر است و سرعت سیستم دیجیتال نیز عملا با سیستم انالوگ قابل مقایسه نیست.

دوربین های انالوگ ساده هستند: سادگی دوربین های مداربسته انالوگ باعث شده که بازه بسیار بیشتری از شرکت ها قابلیت نصب این دوربین های داشته باشند. این باعث می شود که بیشتر شرکت های نصب کننده سیستم های مداربسته شما را به استفاده از این سیستم ترقیب کنند. این کار بیشتر به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد دوربین های شبکه توسط این شرکت ها می شود.

دوربین های انالوگ ارزان قیمت هستند: همه ما می دانیم قیمت یک محصول می تواند چه وزنه سنگینی در انتخاب آن باشد. باید بدانید حتا ساده ترین و ارزان قیمت ترین دوربین های شبکه به هیچ عنوان از نظر هزینه با دوربین های انالوگ قابل مقایسه نیستند.

دوربین شبکه دارای تکنولوژی جدیدتری است: تکونولوژی هر محصول دارای یک طول عمر است. به ویژه در زمینه تجهیزات الکترونیکی تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است. امروزه این تغییرات بیشتر در جهت گسترش دوربین های شبکه در حال حرکت است. این بدین معناست که پس از گذشت چندین سال دوربین های انالوگ از رده خارج شده و به صورت یک تکنولوژی قدیمی در خواهد امد.

دوربین های شبکه محدودیت کیفیت تصویر ندارند: بعدها بیشتر در مورد محدودیت دوربین های انالوگ صحبت خواهیم کرد. یکی از مهمترین این محدودیت ها محدودیت کیفیت تصویر است. از نظر کیفیت تصویر دوربین های انالوگ هرگز نمی توانند به کیفیتی بیش از ۷۲۰ × ۵۷۶ دستیابی داشته باشند. برای دستیابی به تفکیک پذیری های بالاتر هیچ روش مناسبی به جز استفاده از دوربین های شبکه وجود نخواهد داشت. دوربین های شبکه اما از نظر تئوری دارای هیچ محدودیت کیفیتی نیستند. امروزه دوربین های مداربسته دیجیتال با کیفیت های باورنکردنی هم ساخته می شوند.

سیستم شبکه انعطاف پذیری خیلی بالاتری دارد: بستر شبکه قابلیت های بسیار بالایی را در نصب برای شما ایجاد می کند. اضافه کردن و جابه جایی دوربین ها و کنترلر کننده ی آنها در سیستم شبکه به اسانی صورت می گیرد. در مقابل سیستم انالوگ به صورت کلی قابلیت تغییر خیلی کمی دارد. به ویژه زمانی که سیستم مداربسته بزرگ باشد مبحث انعطاف پذیری از اهمیت بالایی برخوردار می شود.

هزینه های کابل کشی در مسافت های طولانی در سیستم شبکه کمتر است: به علت ساختار کلی سیستم انالوگ در صورت زیاد بودن فاصله دوربین تا محل بازبینی هزینه های کابل کشی بسیار بالا خواهند بود. این هزینه های گاه به مراتب بالاتر از هزینه خود دوربین خواهند بود. این خصوصیت باعث می شود در مکان های وسیع استفاده از دوربین های شبکه به مراتب منطقی تر باشد.

نویز پذیری دوربین های شبکه کمتر است: همانطور که گفته شد در سیستم انالوگ اطلاعات تصویر از طریق یک سیگنال منتقل می شود. باید بدانید که تجهیزات مختلف و سیستم های انتقال مانند کابل ها می توانند تاثیرات عمیقی بر روی این سیگنال داشته باشند. در مقایسه با سیستم انالوگ دوربین های دیجیتال و شبکه تاثیر پذیری خیلی کمتری از نویزهای محیطی دارند. پدیده نویز در کاربردهای صنعتی تر دوربین و زمانی که طول کابلها افزایش یابد اهمیت زیادی پیدا می کنند.

دوربین های شبکه قابل اعتماد تر هستند: به علت تکنولوژی بالاتر ساخت دوربین های شبکه تعداد شرکت هایی که اقدام به ساخت این دوربین ها می کنند به مراتب محدودتر از شرکت های تولید کننده دوربین های انالوگ است. این به این معناست که این دوربین ها معمولا به وسیله شرکتهای معتبر ساخته می شوند و این دوربین های شبکه را قابل اعتمادتر از دوربین های انالوگ خواهد کرد.

نصب دوربین نصب دوربین مدار بستهنصب دوربین نصب دوربین مدار بسته   نصب دوربین نصب دوربین مدار بستهنصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  نصب دوربین نصب دوربین مدار بستهنصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  

نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین نصب دوربین مدار بسته  

نظرتان را بگویید