نصب دوربین مدار بسته در منازل:

دوربین مدار بسته – که معمولا به اختصار CCTV نامیده می شوند – برای نظارت بر مکانهای عمومی در انگلستان از دهه ۱۹۶۰ مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، به عنوان سیستم های دوربین مدار بسته به تدریج مقرون به صرفه تر و آسان تر استفاده می شوند ؛ محبوبیت آنها افزایش یافته است و تعداد بیشتری از مردم در حال حاضر برای افزایش امنیت خانه خود آنها را نصب می کنند. تقریبا نیمی از (۴۳٪) از هر نوع سرقت در انگلستان زمانی اتفاق می افتد که منزل خالی باشد، جای تعجب نیست برای نظارت بر خانه هایمان به سمت و سوی دوربین مداربسته برویم.

اگر شما در حال وارد شدن به جامعه بزرگ هستید، ما این مرور کلی را در مورد همه چیزهایی که باید در هنگام جستجوی و نصب یک سیستم دوربین مدار بسته در نظر داشته باشید، قرار داده اید.

کجا دوربین مدار بسته را نصب کنیم

اگر شما به دنبال حفظ اموال خود در برابر خرابکاری و سرقت هستید و یا به سادگی می خواهید از منزل خود مراقبت کنید در حالی که خانه نیستید برخی از برنامه های مقدماتی به شما کمک خواهد کرد تا از سیستم دوربین مدار بسته در منازل استفاده کنید.

نقاط ورود

براساس اطلاعات اخیر، بیش از نیمی از (۵۴٪) سارقین وارد درب ورودی می شوند، در حالی که دو نفر از پنج نفر (۳۸٪) از طریق در پشتی وارد می شوند. این به این معنی است که نظارت بر این مناطق، و همچنین سایر نقاط ورودی واضح مانند پنجره های طبقه ی اول، باید اولویت باشد.

نقاط خروج

اگر چه دوربین مدار بسته بهترین کارکرد را دارد زمانی که با انواع دیگر تجهیزات امنیت خانه استفاده می شود، دوربین مدار بسته یکی از اولین خطوط دفاع است و می تواند یک بازدارنده موثر باشد. همیشه اطمینان حاصل کنید که دوربین های شما قابل مشاهده هستند، زیرا این کار باعث تضعیف هر گونه سرقت احتمالی می شود.

ارتفاع نصب و راه اندازی نیز در بازیابی دوربین های فضای باز شما نقش مهمی ایفا خواهد کرد. اگر چه تدارکات دقیق به هزینه شما بستگی دارد، و همچنین نوع دوربینی که در حال راه اندازی هستید اما با توجه داشته باشید معمولا بهترین روش برای نصب ، فاصله ۸ft از زمین است.

چگونه سیستم های دوربین مدار بسته در منازل کار می کنند؟

انواع مجموعه سیستم های دوربین مدار بسته در بازار وجود دارد. در حالی که وظیفه همه آنها کارکرد تشخیص و ضبط یک رویداد می باشد، آنها به شیوه های گوناگون کار می کنند.

ارتباط سیم :

همانطور که از نام آن مشخص است، سیستم های دوربین مدار بسته سیمی از یک کابل برای حمل سیگنال از دوربین به مانیتور استفاده می کنند.

مزایا :

ارتباطات سیمی از ارتباطات Wireless بسیار ارزان ترند.

سیگنال عموما قابل اطمینان تر است زیرا دستگاه های اطراف آن در سیگنال ها دخالت نمی کنند.

برای محیط های خارج از منزل اگر کابل ها اصولی و تحت شرایط هوایی کشیده شوند تاثیری بر روی سیگنال ها نمیگذارند و می توانند موثر باشند.

معایب :

پس از نصب، این سیستم ها ممکن است هنگام حرکت و یا تغییر جهت دچار مشکل شوند.

کیفیت تصویر و صدا در مقایسه با سیستم های Wireless ضعیف تر است.

Wireless

از سوی دیگر، سیستم های Wireless، تصاویر را با استفاده از سیگنال های آنالوگ (رادیو) یا دیجیتال (WiFi) انتقال می دهند؛ و به عنوان دوربین های IP یا دوربین های Internet Protocol شناخته می شود. اگر چه این نوع دوربین ها به کابل انتقال سیگنال نیازی ندارند، اما هنوز هم نیاز به یک کابل برق برای کار دارند – که به راحتی از یک آداپتور که به دوربین اجازه استفاده از باتری را می دهد استفاده کند.

مزایا :

نصب آسان

شما می توانید آنها را عملا در هر نقطه (در محدوده سیگنال) نصب کنید.

شما می توانید تصاویررا از طریق تلفن، لپ تاپ یا تبلت (سیستم های دیجیتال) از راه دور نظارت کنید.

کیفیت تصویر و صدا در مقایسه با سیستم های wire قوی تر است.

معایب :

در معرض خطر تداخل از منابع مختلف مانند تلفن های بی سیم و مایکروویو ها (آنالوگ).

پتانسیل هک شدن را دارد – هر کسی که دارای دستگاه گیرنده است و در محدوده سیستم می تواند تصاویر را مشاهده کند (آنالوگ).