با موفقیت به سبد خرید شما اضافه شد.

۸ قدم تا امنیت با دوربین مداربسته

8 قدم تا امنیت با دوربین مداربسته

چگونه یک سیستم دوربین مداربسته بخریم ؟!

CCTV مخفف Closed Circuit Television به معنی سیستم دوربین مداربسته میباشد که از  دوربین های امنیتی که همه با یک سیستم نظارت در ارتباط هستند تشکیل شده است . از آنجا که دوربین های مدار بسته در حال حاضر در به دست آوردن محبوبیت و تبدیل شدن به یک کالای مقرون به صرفه تر هستند ، صاحب خانه ها می توانند احساس راحت تری   داشته باشند با دانستن این که آنها می توانند خانه خود را ایمن کنند ، همچنین صاحبان کسب و کار و بقیه اشخاص که به دنبال امنیت هستند.

پس از حواشی بگذریم و ببینیم چگونه باید یک خرید آگاهانه انجام دهیم .

۱- نیاز خود را ارزیابی کنید

آیا شما می خواهید نظارت کافی بر رفت و آمد عمومی داشته باشید؟ آیا شما می خواهید چهره ها ، کالا و اشیاء ، جمعیت و مردم را ببینید؟ آیا شما نیاز به سیستم های امنیتی دوربین مدار بسته بی سیم دارید ، و یا سیمی ؟ آیا شما نیاز به سیستم های دوربین های مدار بسته در محیط داخلی و یا در فضای باز دارید ؟ شما دوست دارید از یک دوربین شبکه IP بهره مند شوید ؟ آیا شما نیاز به یک سیستم با ۱، ۲، ۸ یا ۱۶ دوربین دارید ؟ بودجه شما چقدر است؟

این ها همه سوالاتی هستند که باید از خود بپرسید.

۲- انتخاب نوع دوربین

بر اساس نیازهای شما و محیط ضبط ، شما باید یک نوع دوربین که برای شما بهتر است را انتخاب کنید:

سیمی: یک دوربین استاندارد سیمی امنیتی رنگی . بیشتر دوربین های امنیتی سیمی امروز در محیط داخلی و در فضای باز کار میکنند و یک IR (مادون قرمز) برای دید در شب (تصویر دید در شب سیاه و سفید و با کنتراست بالا برای ثبت جزئیات تصویر برداری می شود). دوربین های سیمی موجود با پورت های اتصال BNC و یا  DIN هستند .

بی سیم: نیاز بیشتر و بیشتر مردم به دوربین های بی سیم به عنوان یک راه مقرون به صرفه تر از ساخت یک سیستم نظارت جامع در خانه و یا کسب و کار خود است.آخرین دوربین های بی سیم دیجیتال امروزه، آزاد از دخالت از دستگاه های خانگی هستند ، و تصویری شفاف از ویدیو و صوت ارائه می کنند.

IP / شبکه: IP (پروتکل اینترنت) ، و یا شبکه یکی دیگر از گزینه هاست . این دوربین به روتر کامپیوتر شما متصل میشود  درست مثل یک کامپیوتر و یا دیگر دستگاه های قابل اتصال به روتر . دوربین های شبکه به شما اجازه دسترسی به دوربین از راه دور بر روی بستر اینترنت را نیز میدهند . همچنین گزینه ضبط ویدئو به طور مستقیم به کامپیوتر خود و یا به یک دستگاه ضبط شبکه ویدئویی (NVR) را در اختیار قرار میدهد.

۳- نوع و کیفیت تراشه تصویربرداری در دوربین

سنسور دوربین های امنیتی مدار بسته با استفاده از CMOS یا CCD تولید میشوند.دوربین های مدار بسته قیمت پایین و یا بسیار کوچک معمولا از تکنولوژی CMOS  استفاده کرده اند که کیفیت پایین و حساسیت بسیار ضعیف نیست به نور دارند. کیفیت مناسب و معقول در دوربین مدار بسته با استفاده از سنسور CCD تامین میگردد. اندازه تراشه CCD به طور معمول ۱/۴ “، ۱/۳” یا ۱/۲ “ است و به عنوان یک قاعده کلی، اندازه بزرگتر ، کیفیت تصویر تولید شده بالاتر و قیمت بالاتر .

۴- انتخاب کنید : سیاه و سفید و یا رنگی

اگر می خواهید از دوربین در یک محیط که در آن شرایط نور بسیار کم است استفاده کنید ، یک سیستم دوربین های مدار بسته سیاه و سفید توصیه می شود برای خرید. دوربین رنگی تنها باید برای استفاده در داخل با شرایط نوری خوب در نظر گرفته شود. البته بسیاری از دوربین های رنگی با وضوح بالا در حال حاضر از یک IR که ساخته شده برای دید در شب استفاده می کنند.

۵- درک سطح نور

یکی از مشخصات مهم است. سطوح نور با واحد لوکس اندازه گیری می شود. کاهش عدد آن ، یعنی نور کمتری برای تولید یک تصویر روشن نیاز است.

۶- درک وضوح

هرچه این عدد رزولوشن بالاتر باشد ، تصویر واضح تر خواهد بود.

۷- یک مانیتوری انتخاب کنید که با وضوح سیستم دوربین های مدار بسته خود مطابقت داشته باشد.

۸- سیستم ضبط دوربین های مدار بسته 

DVR (ضبط کننده ویدئویی دیجیتال) که یک رکوردر بر روی دیسک های سخت است ، بهترین گزینه است.

کپی برداری تنها با ذکر نت کارا به عنوان منبع مجاز است.

نوشته بعدی

نظرتان را بگویید